Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Boleszkowice
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Uchwała Nr XLVIII/295/2010 Rady Gminy boleszkowice z dnia 29 października 2010 r. w sprawie: uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębu Boleszkowice w Gminie Boleszkowice.

Uchwała Nr XLVIII/295/2010

Rady Gminy boleszkowice

z dnia 29 października 2010 r.

 

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębu Boleszkowice w Gminie Boleszkowice.

 

 

Na podstawie art.20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003r., Nr 80, poz. 717 ze zmianami) oraz na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 08. marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz.1591 ze zmianami), w związku z uchwałą Nr XXV/160/08 Rady Gminy Boleszkowice zdnia 26 listopada 2008 r., po stwierdzeniu zgodności przyjętych rozwiązań z ustaleniami zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Boleszkowice - uchwała Rady Gminy Boleszkowice Nr XLVIII/293/2010 z dnia 29 października 2010r.

 

Rada Gminy Boleszkowice uchwala, co następuje:

 

przepisy ogólne

 

§ 1.

 

1.Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla części obrębu Boleszkowice w Gminie Boleszkowice.

2.Granice obszaru objętego planem oznaczono na rysunku planu, stanowiącym załącznik graficzny do niniejszej uchwały.

3.Integralnymi częściami planu są następujące załączniki:

1) załącznik nr 1 - rysunek planu sporządzony na mapie w skali 1:1000;

2) załącznik nr 2 – rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag wniesionych do projektu planu;

3) załącznik nr 3 - rozstrzygnięcie o sposobie realizacji, zapisanych w planie, inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania.

 

4.Załączniki nr 2 i 3 nie stanowią ustaleń planu.

 

§ 2.

1. Plan określa:

1)      przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania;

2)      zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego;

3)      zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego;

4)      zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej;

5)      wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych;

6)      parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym linie zabudowy, gabaryty obiektów i wskaźniki intensywności zabudowy;

7)      szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym;

8)      szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy;

9)      zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej;

10)  sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów;

11)  stawki procentowe, na podstawie których ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 r.

2.Plan nie określa granic i sposobów zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych, w związku z brakiem występowania tych terenów w obszarze planu.

 

3. Plan nie określa granic i sposobów zagospodarowania terenów lub obiektów ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa, w związku z brakiem ich występowania w obszarze planu.

 

§ 3.

 

1. W planie stosuje się definicje pojęć, określone w art. 2 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 i w art. 3 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z 23 lipca 2003 r. w rozumieniu przyjętym w tych ustawach.

 

2.Ilekroć w planie używa się określeń takich jak:

1) „ustawa” – należy przez to rozumieć ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 r. (Dz.U. z 2003r. Nr 80, poz 717 z późn. zmianami);

2) „uchwała” – należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę;

3) „obszar” – należy przez to rozumieć cały obszar objęty planem;

4) „teren elementarny” – teren wyznaczony liniami rozgraniczającymi i oznaczony indywidualnym symbolem cyfrowo-literowym, o przeznaczeniu i zasadach zagospodarowania określonych w ustaleniach planu;

5) „nieprzekraczalna linia zabudowy” – linia wyznaczona na rysunku planu oraz określona w ustaleniach szczegółowych, która ogranicza obszar usytuowania budynków i budowli w obrysie zewnętrznym ścian na działkach, z wyłączeniem urządzeń infrastruktury technicznej, urządzeń budowlanych, obiektów małej architektury;

6) „liniach rozgraniczających” – należy przez to rozumieć linie rozgraniczające tereny elementarne;

7) „urządzeniach towarzyszących” – urządzenia budowlane, budynki garażowe, gospodarcze i higieniczno - sanitarne oraz obiekty małej architektury;

8) „usługach uciążliwych” – należy przez to rozumieć usługi, które są przedsięwzięciami mogącymi znacząco oddziaływać na środowisko, wymagającymi sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko, a także przedsięwzięcia, dla których obowiązek sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko może być wymagany, w myśl rozporządzenia z dnia 9 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko;

9) „usługinieuciążliwe”- należy przez to rozumieć usługi, które spełniają wymagania sanitarne właściwe dla podstawowego przeznaczenia terenu i nie wymagają przeprowadzenia postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko określonego w obowiązujących przepisach szczególnych;

10) „reklamie” – należy przez to rozumieć nośnik reklamowy, który nie jest budowlą służącą reklamie;

11)„zieleń izolacyjna” – należy przez to rozumieć zieleń stanowiącą element zagospodarowania terenów, o szerokości dostosowanej do określonej sytuacji przestrzennej, złożoną z gatunków odpornych na zanieczyszczenia, oddzielającą funkcjonalnie i optycznie obiekty uciążliwe od terenów sąsiednich.

 

§ 4.

 

1.Przedmiotem ustaleń planu są tereny, przeznaczone na cele rozwoju funkcji usługowej związanej z obsługą komunikacji samochodowej oraz infrastruktury technicznej.

 

2.W obszarze objętym planem wydziela się tereny zabudowy usługowej oraz infrastruktury technicznej o funkcjach oznaczonych na rysunku planu symbolem:

1) 1U – dla terenów zabudowy związanej z obsługą komunikacji samochodowej w tym stacji paliw, obiektów usług handlu i gastronomii;

2)2E – dla terenów urządzeń i obiektów zaopatrzenia w energię elektryczną.

 

3.Plan dopuszcza wprowadzenie funkcji uzupełniających (przeznaczenie uzupelniające) dla funkcji podstawowych, ustalonych dla terenów objętych ustaleniami planu, bez powodowania zmiany charakteru ich zagospodarowania oraz warunków ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego w ich obrębie.

 

4.Określone w planie funkcje terenów wskazują podstawowy, ustalony w planie sposób ich użytkowania.

 

5.Przebieg linii rozgraniczających dla celów opracowań geodezyjnych należy określać poprzez odczyt osi odpowiednich linii z rysunku planu miejscowego.

 

§ 5.

 

1.Następujące oznaczenia na rysunku planu są ustaleniami obowiązującymi:

1) granice obszaru objętego planem;

2) obowiązujące linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania;

3) przeznaczenie terenów - wyrażone na rysunku planu symbolami literowymi i numerami wyróżniającymi poszczególne tereny;

4) nieprzekraczalne linie zabudowy.

 

2.W granicach obszaru objętego planem, znajduje się Główny Zbiornik Wód Podziemnych Nr 134 Zbiornik Dębno. Konieczne jest podjęcie wszelkich działań ochronnych, prowadzących do utrzymania odpowiedniej jakości wód podziemnych.

 

3. W bliskim sąsiedztwie terenu, objętego ww. planem znajdują się istniejące oraz planowane formy ochrony przyrody, w tym:

1) rezerwat przyrody R-1 „Cisy Boleszkowickie”;

2) „Boleszkowickie Rozlewisko” – obszar zaproponowany w waloryzacji przyrodniczej Gminy Boleszkowice do objęcia ochroną w formie użytku ekologicznego.

 

4.Występujące ewentualne uciążliwości zw. z lokalizacją nowych terenów usługowych, usankcjonowanych zapisami niniejszego planu, nie mogą wykraczać poza jego granice.

 

5.W granicach obszaru objętego planem występuje zaewidencjonowane stanowisko archeologiczne.

W związku z tym wymagane jest uwzględnienie warunków wynikających z potrzeb ochrony środowiska kulturowego.

 

6.Na obszarze planu dopuszcza się realizację nowych obiektów budowlanych, pod warunkiem, że nowe obiekty będą tworzyły uporządkowaną zabudowę o podobnym zharmonizowanym z otoczeniem wyglądzie pod względem kolorystyki, materiałów wykończeniowych elewacji i dachów, zakazuje się wprowadzania obiektów „kontenerowych” tj. z blachy, onduliny dykty itp.

 

 

 

§ 6.

OgÓlne zasady ochrony dziedzictwa KULTUROWEGO ORAZ

 zasady ochrony środowiska PRZYRODNICZEGO

1.Przedmiotem ochrony w obszarze planu jestobszar stanowiska archeologicznego,

 

2.W obrębie stanowiska archeologicznego ustala się nakaz:

1) zachowanie stanowiska ujętego w ewidencji służby ochrony zabytków;

2) uzgadnianie i opiniowanie wszelkich działań budowlanych przez służbę ochrony zabytków;

3) każdorazowo występuje obowiązek ubiegania się o szczegółowe wytyczne konserwatorskie i opinie przed podjęciem decyzji o jakiejkolwiek działalności;

4) w przypadku podjęcia decyzji o realizacji inwestycji istnieje obowiązek przeprowadzenia badań ratunkowych na koszt inwestora. Inwestorzy zobowiązani są do zawiadomienia służby ochrony zabytków o podjęciu działań inwestycyjnych związanych z pracami ziemnymi z wyprzedzeniem minimum miesięcznym w celu umożliwienia przeprowadzenia badań ratunkowych oraz zsynchronizowania robót inwestycyjnych z nadzorem archeologiczno – konserwatorskim;

5) rozpoczęcie prac ziemnych związanych z realizacją inwestycji uzależnia się od uzyskania stosownego zezwolenia od służby ochrony zabytków.

 

§ 7.

 

1.Ustala się w obszarze objętym planem objęcie ochroną podstawowych elementów istniejącego systemu przyrodniczego, wskazanych na rysunku planu, a w tym:

1)istniejący system kanałów melioracyjnych;

2)tereny zieleni i zadrzewień przydrożnych.

 

2. W obrębie terenów wskazanych w ust. 1 obowiązują:

1)nakaz utrzymania zasięgu przestrzennego w/w terenów i istniejących form ich użytkowania;

2)zakaz wprowadzania trwałej zabudowy poza terenami wskazanymi w ustaleniach szczegółowych planu.

 

3.Plan dopuszcza:

1)rozbudowę systemu przyrodniczego o nowe jego elementy, w tym m.in. o planowane zespoły zieleni urządzonej, niskiej oraz zespołów zieleni izolacyjnej.

 

4. W zakresie ochrony wód plan ustala:

1)dla nowoprojektowanych terenów zabudowy usługowej obsługi nakaz podłączenia obiektów do zbiorczej kanalizacji, o ile występują odpowiednie warunki techniczne;

2) w przypadku braku zbiorczej kanalizacji dopuszcza się odprowadzanie ścieków do szczelnych szamb, ale tylko do czasu wybudowania sieci kanalizacji ściekowej;

3)nakaz stosowania urządzeń i rozwiązań technicznych, zapobiegających przedostawaniu się do wód podziemnych paliw i zanieczyszczeń, związanych z funkcjonowaniem stacji paliw, w tym odprowadzania wód opadowych systemem kanalizacji deszczowej zaopatrzonym w separatory substancji ropopochodnych.

 

5.W szczególności plan ustala:

1)  zakaz lokalizowania inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska oraz inwestycji mogących pogorszyć stan środowiska w obrębie granic miasta, a w tym:

2) wprowadzania nieoczyszczonych ścieków komunalnych i przemysłowych do ziemi i wód powierzchniowych;

3)dopuszczenie lokalizacji inwestycji mogących pogorszyć stan środowiska w granicach planu jedynie na podstawie ocen oddziaływania na środowisko, wykazujących brak negatywnego oddziaływania na wody podziemne;

4) dopuszczenie lokalizacji obiektów i urządzeń, których ewentualne negatywne oddziaływanie na środowisko, zamykać się będzie w granicach planu.

 

Przepisy szczegółowe

 

§ 8.

 

1.Dla terenu projektowanej zabudowy usługowej, oznaczonej na rysunku planu symbolem: 1U (powierzchnia ok. 1,7ha) – plan ustala:

1) przeznaczenie terenu: tereny zabudowy związanej z obsługą komunikacji samochodowej w tym stacji paliw, obiektów usług handlu i gastronomii;

2) zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego:

a) dopuszczenie wprowadzania nowej zabudowy usługowej, w tym stacji paliw, obiektów usług handlu i gastronomii w formie budynków wolnostojących, w lokalizacji zgodnej z wyznaczonymi nieprzekraczalnymi liniami zabudowy,

b) dopuszczenie budowy parkingu oraz innych urządzeń towarzyszących, związanych z obsługą tego terenu,

c) dopuszczenie budowy obiektów gospodarczych, garaży i wiat oraz innych obiektów służących obsłudze komunikacji samochodowej, dopasowanych skalą i formą do tych obiektów tj. pod względem wysokości, geometrii, układu kalenicy i pokrycia dachu,

d) dopuszczenie lokalizacji obiektów małej architektury, w tym słupów, reklam i tablic oraz witryn informacyjnych, w formie nawiązującej do głównych obiektów usługowych,

e) dopuszczenie lokalizacji placów manewrowych, dojazdów, miejsc postojowych służących obsłudze ruchu,

f) nakaz utrzymania stonowanej kolorystyki elewacji oraz pokryć dachowych budynków tworzących ciąg zabudowy,

g) dopuszczenie budowy nowych elementów sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, w tym: sieci i przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych, elementów kanalizacji deszczowej, gazowych, ciepłowniczych, stacji transformatorowych, sieci i przyłączy energetycznych, central telefonicznych, sieci i przyłączy telekomunikacyjnych;

3) zasady ochrony wartości środowiska przyrodniczego i krajobrazu kulturowego:

a) nakaz utrzymania minimalnego udziału powierzchni biologicznie czynnej 30% powierzchni terenu,

b) zakaz odprowadzania oczyszczonych i nieoczyszczonych ścieków do wód podziemnych i rowów melioracyjnych,

c) dopuszczenie preferencyjnego wprowadzania jako paliw gazu i oleju opałowego,

d) zakaz przekraczania standardów jakości środowiska, w tym standardów jakości powietrza poza granicami terenu, do którego inwestor ma tytuł prawny,

e) nakaz zastosowania zieleni izolacyjnej na terenie wskazanym na rysunku planu,

f) dopuszczenie zastosowania zieleni izolacyjnej na pełnym obwodzie działki;

4) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej:

a) ze względu na położenie terenu 1U w obszarze stanowiska archeologicznego należy uwzględnić ustalenia zawarte w §6niniejszej uchwały;

5) wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych:

a) dopuszcza się lokalizację reklam, obiektów stanowiących element gminnego systemu informacji wizualnej zgodnie z liniami zabudowy wyznaczonymi na rysunku planu;

6) parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym linie zabudowy, gabaryty obiektów i wskaźniki intensywności zabudowy:

a) nakaz uwzględniania przy prowadzeniu robót budowlanych przebiegów nieprzekraczalnych linii zabudowy zgodnie z rysunkiem planu,

b) ze względu na sąsiedztwo z terenami lasów od strony południowo zachodniej (poza obszarem opracowania planu) nakaz ustalenia nieprzekraczalnej linii zabudowy zgodnie z przepisami odrębnymi,

c) w nowoprojektowanych obiektach usługowych oraz towarzyszących dopuszcza się stosowanie dachów płaskich,

d) dopuszczenie budowy więcej niż jednego budynku usługowego w obrębie działki budowlanej,

e) ograniczenie wysokości zabudowy do:

- 7.00 m (dla budynków usługowych w tym stacji paliw),

- 5.00 m (dla pozostałych obiektów i urządzeń towarzyszących),

f) ograniczenie ilości kondygnacji do:

- dwóch kondygnacji nadziemnych dla budynków usługowych,

- jednej kondygnacji nadziemnej dla garaży i budynków gospodarczych,

g) ograniczenie dopuszczanej powierzchni:

- zabudowanej - do 60% powierzchni działki budowlanej,

- zabudowy - do 20% powierzchni działki budowlanej,

7) szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem:

a) nakaz zapewnienia obsługi komunikacyjnej przez istniejącą zjazd – droga gminna dz. nr 372/366, która posiada połączenie z drogą krajową - poprzez dodatkowe pasy ruchu dla pojazdów skręcających z drogi krajowej – zgodnie z przepisami odrębnymi,

b) zakaz wydzielania nowych działek budowlanych za wyjątkiem wydzieleń związanych z poszerzeniem dróg oraz budową obiektów infrastruktury technicznej,

8) szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu:

a) dopuszczenie stosowania elementów betonowych do budowy ogrodzeń wyłącznie jako elementów słupów i podmurówek,

b) sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów: do czasu wykonania inwestycji dopuszczenie dotychczasowego wykorzystania terenów jako terenów zieleni.

 

 

2.Dla terenów z funkcja podstawową tereny obiektów i urządzeń elektroenergetycznych oznaczonych na rysunku planu symbolem: 2E (powierzchnia ok. 50m²) - plan ustala:

1) przeznaczenie terenu: podstawowe - tereny obiektów i urządzeń zaopatrzenia w energię elektryczną;

2) zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego:

a) dopuszczenie lokalizacji wolnostojących obiektów związanych z zapewnieniem energii elektrycznej dla terenu ozn. symbolem 1U,

3) zasady ochrony wartości środowiska przyrodniczego i krajobrazu kulturowego:

a) ustala się minimalny wskaźnik terenów biologiczne czynnych na poziomie 20%,

b)zakaz przekraczania standardów jakości środowiska poza granicami terenu, do którego użytkownik ma tytuł prawny,

4) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej: ze względu na położenie terenu ozn. symbolem 2E w obszarze stanowiska archeologicznego należy uwzględnić ustalenia zawarte w §6niniejszej uchwały;

5) wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych: nie ustala się zakazów i ograniczeń tym zakresie;

6) parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym linie zabudowy, gabaryty obiektów i wskaźniki intensywności zabudowy:

a) nie ustala się zakazów i ograniczeń tym zakresie,

7) szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem: zakaz podziału nieruchomości;

8) szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu: nie ustala się nakazów i ograniczeń w tym zakresie.

 

Urządzenia i sieci infrastruktury technicznej

§ 10

 

1.Plan dopuszcza budowę sieci i urządzeń infrastruktury w obszarze objętym ustaleniami planu:

1) jako inwestycje celu publicznego dla sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, których budowa i eksploatacja należy do zadań własnych gminy;

2) jako inwestycje realizowane przez zarządców sieci: energetycznych, gazowych i telekomunikacyjnych na zasadach ekonomicznej opłacalności wymienionych przedsięwzięć.

 

2.Przebieg planowanych sieci infrastruktury technicznej określono jako:

1) orientacyjny pod względem przebiegu i usytuowania w obrębie pasa infrastruktury dla przebiegów odcinków planowanych.

3.Dla sieci wodociągowych:

1) planowanych, - plan ustala:

a) dopuszczenie zaopatrzenia w wodę obszaru objętego ustaleniami planu za pośrednictwem sieci powiązanych z gminnym systemem wodociągowym,

b) dopuszczenie zmian przebiegu sieci w ramach opracowania projektów budowlanych;

 

4.Dla sieci kanalizacji deszczowej: planowanych, plan ustala:

1) dopuszczenie budowy nowych sieci na terenach przyległych do pasów drogowych;

2) dopuszczenie zmian przebiegu sieci w ramach opracowania projektów budowlanych;

3) dopuszczenie budowy systemu odwadniania placów manewrowych, miejsc postojowych zw. z obiektami obsługi komunikacji samochodowej.

 

5.Dla istniejących elementów sieci melioracyjnej, położonych w obrębie terenów usługowych (1U) plan ustala nakaz uzgadniania zamierzeń inwestycyjnych na etapie projektu zagospodarowania działki budowlanej z Wojewódzkim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w zakresie:

1) zmiany trasy bądź przekrywania cieków melioracyjnych oraz wznoszenia budowli melioracyjnych;

2) prowadzenia inwestycji liniowych w terenie zmeliorowanym;

3) odprowadzania ścieków deszczowych z terenów przeznaczonych pod zabudowę usługową i komunikacji drogowej.

 

6.Dla planowanych sieci kanalizacji sanitarnej - plan ustala:

1) dopuszczenie odprowadzenia ścieków z obszaru objętego ustaleniami planu do systemu kanalizacji sanitarnej, za pośrednictwem kolektorów do gminnej oczyszczalni ścieków, położonej w Boleszkowicach;

2) dopuszczenie budowy nowych sieci w korytarzach infrastruktury w obrębie drogi;

3) dopuszczenie budowy nowych sieci na terenach przyległych do pasów drogowych;

4) dopuszczenie zmian przebiegu sieci w ramach opracowania projektów budowlanych;

5) dopuszczenie budowy bezodpływowych zbiorników na nieczystości płynne dla potrzeb tymczasowego odprowadzenia ścieków z terenów nowej zabudowy (pod warunkiem obowiązkowego przyłączenia do sieci kanalizacyjnych w momencie jej wybudowania).

 

7.Dla planowanych sieci elektroenergetycznych: średniego i niskiego napięcia SN i NN – plan ustala:

1) nakaz zapewnienia zasilania stacji transformatorowych usytuowanych n terenie ozn. symbolem 2E za pośrednictwem linii średniego napięcia połączonych z najbliższymi istniejącymi obiektami i urządzeniami infrastruktury elektroenergetycznej, usytuowanymi we wsi Boleszkowice;

2) dopuszczenie budowy nowych sieci w korytarzach infrastruktury;

3) dopuszczenie budowy nowych sieci na terenach przyległych do pasów drogowych;

4) nakaz przebudowy urządzeń elektroenergetycznych w sytuacjach powstałych na skutek wystąpienia kolizji zamierzeń inwestycyjnych z istniejącymi urządzeniami w uzgodnieniu z zarządcą sieci;

5) nakaz rezerwacji terenu dla lokalizacji linii, stacji, przyłączy oraz innych elementów infrastruktury elektroenergetycznej niezbędnych dla zaopatrzenia planowanych obiektów w energii elektryczną oraz oświetlenia terenów wokół tych obiektów;

6) dopuszczenie zmian przebiegu sieci w ramach opracowania projektów budowlanych, po uzgodnieniu z zarządcą sieci;

7) dopuszczenie budowy nowych stacji transformatorowych oraz linii średniego i niskiego napięcia w przypadku zmiany zapotrzebowania na energię elektryczną w obszarze planu.

 

8.Dla projektowanych sieci gazowych – plan ustala:

1) dopuszczenie budowy nowych sieci w korytarzach infrastruktury w obrębie drogi na warunkach uzgodnionych z zarządcą drogi;

2) dopuszczenie budowy nowych sieci na terenach przyległych do pasów drogowych;

3) dopuszczenie budowy nowych sieci zgodnie z warunkami zarządcy sieci oraz warunkami, jakim powinny odpowiadać sieci gazowe określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 30-07-2001 (Dz. U. z 2001 r., nr 97).

 

9.Dla zaopatrzenia w ciepło plan ustala stosowanie jako preferowanych czynników grzewczych:

1) gazu;

2) energii elektrycznej;

3) oleju opałowego o niskiej zawartości siarki;

4) odnawialnych źródeł energii.

 

10.Dla planowanych sieci telekomunikacyjnych – plan ustala:

1) dopuszczenie budowy nowych sieci na terenach przyległych do pasów drogowych.

 

11.Plan ustala następujące zasady gromadzenia i usuwania stałych odpadów komunalnych:

1) nakaz usuwania odpadów do miejsc selektywnego składowania odpadów lub z użyciem innych rozwiązań w ramach gminnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi;

2) dopuszczenie wydzielania miejsc selektywnego składowania odpadów z uwzględnieniem warunków lokalizacji odpowiednich pojemników na:

a) odpady mieszane przeznaczone na składowisko,

b) surowce wtórne,

c) odpady organiczne przeznaczone do kompostowania,

d) wydzielone odpady niebezpieczne,

e) inne, w miarę potrzeb.

 

Przepisy końcowe

§ 11

 

1. Plan nie określa terenów wskazanych do objęcia procedur scalania nieruchomości.

 

2. Ustala się następujące stawki procentowe służące naliczaniu opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 4 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 r.

poz. 717 z późn. zmianami):

1) w wysokości 15% - dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem: 1U,

2) w wysokości 1% - dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 2E.

 

3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Boleszkowice.

4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

 

 

 

Przewodniczący Rady Gminy

Jerzy Kopaszewski

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 Załącznik nr 1 do uchwały nr XLVII.295.2010.doc (DOC, 63.00Kb) 2012-09-25 10:59:26 570 razy
2 Załącznik nr 2 do uchwały nr XLVIII.295.2010.doc (DOC, 68.00Kb) 2012-09-25 10:59:26 575 razy
3 Załącznik nr 3 do uchwały nr XLVIII.295.2010.png (PNG, 681.84Kb) 2012-09-25 10:59:26 649 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Krzysztof Fira 25-09-2012 10:59:26
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Krzysztof Fira 25-09-2012
Ostatnia aktualizacja: Krzysztof Fira 25-09-2012 10:59:26