Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Boleszkowice
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Decyzja o braku konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko wraz z załącznikiem.

Boleszkowice, dnia 14.09.2010 r.

 

Nasz znak: OŚ-DŚ.III.7224/40/2010

DECYZJA

Na podstawie art. 71 ust. 1 i ust. 2 pkt. 2, art. 73 ust. 1, art. 75 ust. 1 pkt. 4, art. 84, art. 85 ust. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 r. Nr 199, poz. 1227 z późniejszymi zmianami), a także § 3 ust. 1 pkt. 17 i 45 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczególnych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (Dz. U. z 2004 r., Nr 257, poz. 2573 z późniejszymi zmianami) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późniejszymi zmianami) działając na wniosek z dnia 24.05.2010 r. (data wpływu 08.06.2010 r.) firmy „Minerały” Sp. z o. o. ul. Kostrzyńska 24, 66-470 Kostrzyn nad Odrą, w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn. „Budowa magazynowo- produkcyjno- warsztatowego obiektu o powierzchni 1500 m2 oraz wiaty magazynowej o powierzchni 1000 m2” realizowanego w m. Kaleńsko, gmina Boleszkowice, po uzyskaniu wymaganych opinii,

orzekam

 

stwierdzić brak potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn. „Budowa magazynowo- produkcyjno- warsztatowego obiektu o powierzchni 1500 m2 oraz wiaty magazynowej o powierzchni 1000 m2” realizowanego w m. Kaleńsko, gmina Boleszkowice, powiat myśliborski.

 

 

Uzasadnienie

W dniu 08.06.2010 r. do tut. Urzędu wpłynął wniosek z dnia 24.05.2010 r. firmy „Minerały” Sp. z o. o. ul. Kostrzyńska 24, 66-470 Kostrzyn nad Odrą, w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn. „Budowa magazynowo- produkcyjno- warsztatowego obiektu o powierzchni 1500 m2 oraz wiaty magazynowej o powierzchni 1000 m2” realizowanego w m. Kaleńsko, gmina Boleszkowice, powiat myśliborski.

Zgodnie z § 3 pkt. 17 i 45 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (Dz. U. Nr 257, poz. 2573 z późniejszymi zmianami), planowana inwestycja została zakwalifikowana do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, dla których sporządzenie raportu może być wymagane.

W związku z powyższym w dniu 08.06.2010 r. w powyższej sprawie wszczęto postępowanie administracyjne.

Na podstawie art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko zwróciłem się do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu o wydanie stosownych opinii, co do konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanej inwestycji.

Zarówno Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myśliborzu opinią z dnia 22.07.2010 r. znak: PPIS-N-NZ/407-32/10 jak i Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska postanowieniem z dnia 25 sierpnia 2010 r. znak: RDOŚ-32-WOOŚ.TŚ-6642/35-2/10/mk odstąpili od potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanej inwestycji.

Powyższe opinie zostały wydane po przesłaniu w dniach: 15.07.2010 r. znak: OŚ-DŚ.III.7224/33/2010 (adresat PPIS w Myśliborzu), 22.07.2010 r. znak: OŚ-DŚ.III.7224/34/2010 (adresat RDOŚ w Szczecinie), 18.08.2010 r. znak: OŚ-DŚ.III.7224/35/2010 (adresat RDOŚ w Szczecinie) stosownych wyjaśnień.

W dniu 31.08.2010 r. zawiadomiono stronę, zgodnie z art. 10 § 1 KPA, o zakończeniu postępowania administracyjnego w w/w sprawie oraz o możliwości zapoznania się z całym zebranym materiałem dowodowym.

Mając powyższe na uwadze rozpatrzono zagadnienie uwzględniając przy tym szczegółowe uwarunkowania związane z kwalifikowaniem przedsięwzięcia mogącego znacząco oddziaływać na środowisko wymienione w art. 63 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 r., Nr 199, poz. 1227 z późniejszymi zmianami) oraz w Załączniku nr III Dyrektywy Rady z dnia 27 czerwca 1985 r. w sprawie oceny skutków wywieranych przez niektóre przedsięwzięcia publiczne i prywatne na środowisko naturalne 85/337/EWG (Dz. U. L 175 z 05.07.1985 r., str. 40), znowelizowanej Dyrektywą Rady 97/11/WE z dnia 3 marca 1997 r. oraz Dyrektywą 2003/35/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 26 maja 2003 r.- kryteria oceny, ustalono:

 

I. Rodzaj i charakterystykę przedsięwzięcia:

1. Planowana inwestycja zlokalizowana jest w województwie zachodniopomorskim w powiecie myśliborskim, gminie Boleszkowice w miejscowości Kaleńsko. Projektowany do montażu budynek hali zlokalizowany jest na działce nr 240/1 w obrębie Kaleńsko. Wyżej wskazana nieruchomość jest częściowo zabudowana wiatą o powierzchni 50 m2, oraz trzema barakami o powierzchni 22 m2 oraz jest porośnięta drzewostanem (43 drzewa). Od strony południowej działka graniczy z asfaltową drogą powiatową.

Przedmiotowa inwestycja polegać będzie na budowie obiektu magazynowo-produkcyjno-warsztatowego. Przedsięwzięcie swoim zakresem obejmuje:

- montaż hali z elementów metalowych,

- budowę biura wraz z częścią socjalną.

W nowo powstałym obiekcie prowadzona będzie działalność polegająca na budowie pogłebiarek poprzez montaż gotowych elementów, które pozyskiwane będą od innych pomiotów. Ponadto w nowej hali wykonywane będą bieżące naprawy usterek pojazdów mechanicznych oraz maszyn i urządzeń wykorzystywanych do prac ziemnych. Obiekt spełniał będzie funkcję magazynu. Prace budowlane związane z realizacją planowanej inwestycji będą wykonane metodą tradycyjną, przy użyciu standartowych materiałów budowlanych posiadających niezbędne atesty umożliwiające dopuszczenie do stosowania. Zarówno przy budowie, jak i remontach maszyn i urządzeń będą prowadzone prace spawalnicze, tokarskie oraz szlifierskie.

W ramach realizacji planowanej inwestycji nie planuje się rozbiórki istniejących ww. obiektów. Ponadto planowane przedsięwzięcie nie będzie wiązało się z koniecznością wycinki drzew znajdujących się na terenie przedmiotowej działki.

 

2. Powiązań z innymi przedsięwzięciami, w szczególności kumulowania się oddziaływań przedsięwzięć znajdujących się na obszarze, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie:

Z dostępnych informacji wynika, że planowane przedsięwzięcie realizowane będzie na obszarze, na którym nie planuje się realizacji innych inwestycji, w związku z tym można stwierdzić, iż nie wystąpi skumulowane oddziaływanie na środowisko z innymi przedsięwzięciami.

 

3. Wykorzystania zasobów naturalnych:

Planowana inwestycja w fazie eksploatacji przedsięwzięcia wykorzystywać będzie dobowo energię elektryczną w ilości 40 kW, paliwa płynne w ilości 50 l oraz wodę w ilości 2 dm3.

 

4. Emisji i występowania innych uciążliwości:

Na etapie budowy wystąpi emisja hałasu, pyłów i gazów, a także emisja spalin pochodzących z silników pracujących maszyn budowlanych oraz środków transportu, wykorzystywanych podczas realizacji planowanego przedsięwzięcia. Wymienione uciążliwości będą krótkotrwałe i będą występowały tylko w fazie prowadzenia prac. W celu zminimalizowania tych emisji podczas realizacji inwestycji wykorzystane zostaną materiały budowlane posiadające niezbędne atesty do stosowania, zostanie wykorzystany sprzęt o wysokiej jakości technicznej. Z uwagi na skalę oraz charakter inwestycji, stwierdza się, że gazy i pyły wprowadzone do środowiska podczas eksploatacji nie będą stanowiły zagrożenia dla powietrza.

Ponadto należy stwierdzić, iż inwestycja nie spowoduje przekroczenia dopuszczalnych norm hałasu, z uwagi na fakt, że realizacja planowanego przedsięwzięcia odbywać się będzie wewnątrz nowo budowanego budynku, tj. w pomieszczeniu zamkniętym, co ograniczy uciążliwość w postaci emisji hałasu do otoczenia. Planowana inwestycja zlokalizowana jest w odległości ok. 700 m od terenów chronionych akustycznie, tj. zabudowy mieszkaniowej. W związku, z tym można uznać, iż podczas realizacji oraz eksploatacji przedsięwzięcia nie wystąpi uciążliwość w postaci emisji hałasu dla mieszkańców. Jednak w celu zabezpieczenia przed ewentualnym wpływem emisji hałasu do środowiska inwestor głośne prace budowlane wykonywać będzie wyłącznie w porze dziennej.

Odpady powstałe w wyniku prowadzonych prac, będą segregowane, umieszczane w specjalnie do tego celu przeznaczonych, szczelnych pojemnikach, a następnie wywożone przez specjalistyczne firmy. Całość działań podczas realizacji i eksploatacji będzie prowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Uznaje się, iż planowana inwestycja nie będzie miała negatywnego wpływu na środowisko gruntowo-wodne, z uwagi na fakt, iż nie jest ona położona na obszarze o płytkim zaleganiu wód podziemnych. W trakcie realizacji inwestycji wody podziemne i powierzchniowe zostaną zabezpieczone tak, aby uniknąć zanieczyszczenia środowiska gruntowo-wodnego odpadami stałymi i ciekłymi, substancjami ropopochodnymi, poprzez wykorzystywanie sprawnego technicznie sprzętu wysokiej jakości. Wody opadowe odprowadzane będą poprzez sieć odpływów rurowych do zbiornika znajdującego się pod powierzchnią ziemi.

Ścieki bytowe odprowadzane będą do szczelnego zbiornika bezodpływowego. Ścieki technologiczne (smary, oleje) będą gromadzone w specjalnych, szczelnych pojemnikach. Odpowiednio zabezpieczone będą sukcesywnie wywożone do utylizacji. Inwestycja nie wpłynie na zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego, z uwagi na fakt, iż realizacja inwestycji nie powoduje emisji pyłów do środowiska, które stanowiły by zagrożenie.

 

 

5. Ryzyko wystąpienia poważnej awarii, przy uwzględnieniu używanych substancji i stosowanych technologii:

Realizacja inwestycji nie spowoduje wprowadzania do środowiska substancji i energii, które mogłyby negatywnie oddziaływać na środowisko. Ponadto z uwagi na odległość działki nr 240/1 od zabudowy mieszkaniowej, realizacja i eksploatacja nie wpłynie negatywnie na zdrowie i życie mieszkańców. Uciążliwości powstałe w trakcie realizacji inwestycji będą miały charakter krótkotrwały. Ich podstawową przyczyną będzie wzrost zapylenia o charakterze naturalnym oraz wzrost hałasu, spowodowany wykonywaniem prac. W trakcie eksploatacji nie przewiduje się powstania poważnej awarii, która mogłaby wpłynąć znacząco na środowisko, z uwagi na fakt, iż proces technologiczny planowanej inwestycji (budowa pogłębiarek) opiera się na montażu oraz spawaniu gotowych elementów konstrukcyjnych.

Uznaje się, iż przyjęta technologia oraz brak zastosowania, w trakcie eksploatacji przedsięwzięcia substancji o dużym potencjale zagrożenia, nie będzie powodowała wystąpienia poważnej awarii.

 

II. Usytuowanie przedsięwzięcia, z uwzględnieniem możliwego zagrożenia dla środowiska, w szczególności przy istniejącym użytkowaniu terenu, zdolności samooczyszczania się środowiska i odnawiania się zasobów naturalnych, walorów przyrodniczych i krajobrazowych oraz uwarunkowań miejscowych planów zagospodarowania z uwzględnieniem:

 

1. Obszarów wodno - błotnych oraz obszarów o płytkim zaleganiu wód podziemnych, obszarów wybrzeży, obszarów górskich lub leśnych:

Z analizy przedłożonych dokumentów wynika, iż planowane przedsięwzięcie nie jest usytuowane na obszarach wodno - błotnych oraz innych obszarach o płytkim zaleganiu wód podziemnych. Ponadto z uwagi na dużą odległość od wybrzeża morskiego oraz obszarów górskich, planowana inwestycja usytuowana jest również poza tymi obszarami.

 

2. Obszarów objętych ochroną, w tym strefy ochronne ujęć wód i obszary ochronne zbiorników wód śródlądowych:

Inwestycja ze względu na swój charakter nie będzie stwarzała zagrożenia dla wód podziemnych. Nie przewiduje się oddziaływania inwestycji na obszary objęte ochroną, w tym strefy ochronne ujęć wód i obszary ochronne zbiorników wód śródlądowych.

 

3. Obszarów wymagających specjalnej ochrony ze względu na występowanie gatunków roślin i zwierząt lub ich siedlisk lub siedlisk przyrodniczych objętych ochroną, w tym obszary Natura 2000 oraz pozostałe formy ochrony przyrody:

Przedmiotowa inwestycja graniczy z obszarem Natura 2000 tj. specjalnym obszarem ochrony siedlisk PLH 320037 „Dolna Odra” powołanym ze względu na ochronę siedlisk przyrodniczych i siedlisk gatunków roślin i zwierząt oraz z obszarem specjalnej ochrony ptaków PLB 320003 „Dolina Dolnej Odry” powołanym ze względu na ochronę dziko żyjących gatunków ptaków oraz ich siedlisk.

Po przeanalizowaniu dostępnych materiałów uznaje się, iż realizacja planowanej inwestycji nie spowoduje zniszczenia siedlisk przyrodniczych, dla ochrony których wyznaczono ww. obszary Natura 2000, z uwagi na fakt, iż teren inwestycji jest przekształcony antropogenicznie poprzez działalność człowieka, gdyż przedsięwzięcie zlokalizowane jest na terenie zagospodarowanym i zabudowanym obiektami budowlanymi.

Jak wynika z zapisów uzupełnienia do karty informacyjnej przedsięwzięcia na terenie planowanej inwestycji znajdują się 43 drzewa. Jednak realizacja planowanej inwestycji nie będzie wiązała się z koniecznością ich usunięcia, gdyż drzewa te nie kolidują z projektowaną zabudową. W związku z powyższym uznaje się, iż realizacja planowanej inwestycji nie wpłynie znacząco na przedmiot ochrony w ww. obszarach Natura 2000.

Jak wskazuje inwestor na przedmiotowym terenie brak jest gatunków roślin i zwierząt podlegających ochronie prawnej. Fakt ten potwierdzają zapisy „Waloryzacji przyrodniczej gminy Boleszkowice" (Szczecin BKP 2002 r.).

Z zapisów „Waloryzacji przyrodniczej gminy Boleszkowice" (Szczecin BKP 2002 r.) wynika, iż działka nr 240/1 objęta inwestycją nie znajduje się na terenie istniejących, projektowanych i proponowanych form ochrony przyrody, dlatego też można uznać, iż wykonanie zamierzonych prac nie wpłynie negatywnie na te obszary. Ponadto na terenie ww. działki nie stwierdzono występowania chronionych gatunków roślin i zwierząt wyszczególnionych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 28 września 2004 r. w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną (Dz. U. Nr 220, póz. 2237) oraz z dnia 9 lipca 2004 r. w sprawie gatunków dziko występujących roślin objętych ochroną (Dz. U. Nr 168 poz.1764). Ponadto na terenie ww. działki nie stwierdzono siedlisk gatunków ptaków, a także drzew stanowiących pomniki przyrody. Występowanie chronionych gatunków zwierząt stwierdzono w sąsiedztwie planowanej inwestycji, w odległości ok. 150 m od miejsca jej realizacji (Waloryzacja przyrodnicza gminy Boleszkowice, Szczecin BKP, 2002 r.). Ponadto ww. działka zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego „Ujście Warty”. Jednak z uwagi na fakt, iż przedsięwzięcie swoim zakresem obejmuje tylko teren działki nr 240/1 i nie wykroczy poza jej granicę, można uznać, iż realizacja tej inwestycji nie wpłynie na występujące w jej sąsiedztwie chronione gatunki zwierząt oraz na ww. Park Krajobrazowy.

Realizacja przedmiotowego zadania nie wpłynie na zmiany elementów krajobrazu ww. działki oraz działek sąsiednich, gdyż na terenie inwestycji znajduje się zabudowa (wiata oraz trzy baraki). Ponadto inwestycja będzie obejmować tylko teren działki, na której realizowane będzie przedsięwzięcie.

 

4. Obszarów, na których standardy jakości środowiska zostały przekroczone:

Planowane przedsięwzięcie nie znajduje się na obszarach, na których standardy jakości środowiska zostały przekroczone.

 

5. Obszarów o krajobrazie mającym znaczenie historyczne, kulturowe lub archeologiczne:

Na przedmiotowym terenie nie występują obszary o krajobrazie mającym znaczenie historyczne, kulturowe lub archeologiczne. Na obszarze pod planowaną inwestycję nie stwierdzono obiektów objętych ochroną zabytków.

 

6. Gęstości zaludnienia:

Przedsięwzięcie realizowane jest na obszarze częściowo zabudowanym.

 

7. Obszarów przylegających do jezior:

Projektowane przedsięwzięcie nie będzie realizowane na obszarach przylegających do jezior.

 

8. Uzdrowisk i obszarów ochrony uzdrowiskowej:

Planowana inwestycja nie znajduje się na terenie uzdrowisk i obszarów ochrony uzdrowiskowej.

 

III. Rodzaj i skala możliwego oddziaływania rozważonego w odniesieniu do uwarunkowań wymienionych w punktach I oraz II z uwzględnieniem:

 

1. Zasięgu oddziaływania - obszaru geograficznego i liczby ludności, na którą przedsięwzięcie może oddziaływać:

Zasięg oddziaływania planowanej inwestycji ograniczony będzie do terenu objętego inwestycją. Na etapie eksploatacji planowane przedsięwzięcie nie będzie wiązało się z emisją substancji i energii do środowiska, które mogłyby znacząco wpłynąć na poszczególne komponenty środowiska.

 

2. Transgranicznego charakteru oddziaływania przedsięwzięcia na poszczególne elementy przyrodnicze:

Uwzględniając lokalny i stacjonarny zasięg oddziaływania projektowanej inwestycji oraz odległość do najbliższej granicy państwa, transgraniczne oddziaływanie na środowisko nie będzie miało miejsca.

 

3. Wielkości i złożoności oddziaływania, z uwzględnieniem obciążenia istniejącej infrastruktury technicznej:

Planowane przedsięwzięcie realizowane będzie na działce nr 240/1 obręb Kaleńsko, przekształconej poprzez działalność człowieka, gdyż na tym terenie istnieją już obiekty budowlane. Z uwagi na charakter i usytuowanie, planowana inwestycja nie wpłynie znacząco na obciążenie istniejącej infrastruktury. Działka, na której realizowana będzie inwestycja jest już uzbrojona w instalację elektryczną oraz posiada własne ujęcie wody. Ścieki bytowe odprowadzane będą do szczelnego zbiornika bezodpływowego.

 

4. Prawdopodobieństwa oddziaływania:

Realizacja przedsięwzięcia wiązać się będzie z powstaniem uciążliwości dla otoczenia w postaci hałasu pochodzącego z maszyn oraz pojazdów transportujących materiały budowlane, w wyniku czego powstaną zanieczyszczenia powietrza, tj. spaliny, pylenie i hałas.

Analizując przedstawione przez inwestora w karcie informacyjnej przedsięwzięcia oraz jej uzupełnieniu działania minimalizujące, tj.: zabezpieczenie środowiska gruntowo-wodnego przed możliwymi wyciekami z pracujących maszyn, zastosowanie urządzeń i maszyn spełniających polskie normy, wykorzystywanie sprzętu zgodnie z wymogami BHP, zbieranie odpadów w sposób selektywny oraz systematyczne ich wywożenie, brak wycinki drzew, brak ingerencji w drzewa nieprzeznaczone do wycinki, podczas budowy gromadzenie ścieków sanitarnych w szczelnych zbiornikach bezodpływowych, segregowanie odpadów i ich wywożenie, prowadzenie prac polegających na wytwarzaniu pogłębiarek wewnątrz budynku można stwierdzić, iż inwestor właściwie zabezpiecza plac budowy oraz późniejszą eksploatację przedsięwzięcia.

Ponadto z uwagi na sąsiedztwo z terenem, na którym znajduje się zabudowa, inwestor głośne prace budowlane wykonywał będzie w porze dziennej. Ocenia się, że przy odpowiedniej, standardowej organizacji prowadzonych prac uciążliwości w postaci drgań, pochodzących z pracującego sprzętu nie przekroczą poziomów dopuszczalnych, w związku z tym nie wpłyną negatywnie na tereny chronione akustycznie, tj. zabudowę zlokalizowaną w sąsiedztwie planowanej inwestycji. Zagrożenie dla środowiska będzie nieduże o charakterze okresowym, a uciążliwości powstałe podczas realizacji planowanego przedsięwzięcia będą krótkotrwałe i ustaną po zakończeniu prac budowlanych. W fazie eksploatacji inwestycji nie wystąpią uciążliwości w postaci emisji hałasu oraz zanieczyszczeń powietrza.

 

5. Czasu trwania, częstotliwości i odwracalności oddziaływania:

Stwierdza się, że oddziaływanie podczas realizacji inwestycji na jakość powietrza, klimat akustyczny i wody podziemne nie będzie istotny przy zastosowaniu przez inwestora ww. działań minimalizujących. Dostatecznie zabezpieczą one środowisko przed ewentualnym wpływem prowadzonej działalności. Z uwagi na fakt, iż nie planuje się wprowadzać do środowiska materiałów oraz substancji, których zastosowanie mogłoby w nieodwracalny sposób zanieczyścić środowisko, uznaje się, iż planowana inwestycja będzie miała charakter odwracalny. Dostępne informacje oraz dane, pozwoliły stwierdzić, iż planowana inwestycja zarówno w fazie realizacji, jak i eksploatacji nie wpłynie znacząco na środowisko.

 

Analizując powyższe organ uznał, iż zasięg inwestycji zamknie się w granicach działki przeznaczonej pod inwestycję. Planowana inwestycja nie będzie źródłem istotnych dla środowiska oraz zdrowia ludzi emisji i nie będzie w istotny sposób oddziaływać na środowisko, w tym na najbliżej położone obszary chronione.

 

W związku z powyższym orzeczono jak w sentencji.

 

Pouczenie

Zgodnie z art. 72 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 r. Nr 199, poz. 1227 z późniejszymi zmianami) decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dołącza się do wniosku o wydanie decyzji o których mowa w art. 72 ust. 1. Wniosek ten powinien być złożony nie później niż przed upływem czterech lat od dnia, w którym decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach stała się ostateczna.

 

Termin, o którym mowa powyżej, może ulec wydłużeniu o 2 lata, jeżeli realizacja planowanego przedsięwzięcia przebiega etapowo oraz nie zmieniły się warunki określone w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

 

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach nie rodzi praw do terenu i nie narusza praw własności i uprawnień osób trzecich, a wnioskodawcy, który nie uzyskał prawa do terenu nie przysługuje roszczenie o zwrot nakładów poniesionych w związku z otrzymaną decyzją.

 

Od niniejszej decyzji służy stronie odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Szczecinie za moim pośrednictwem w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Załączniki:

  1. Charakterystyka przedsięwzięcia.

 

 

Otrzymują:

  1. „Minerały” Spółka z o. o.

Ul. Kostrzyńska 24

66-470 Kostrzyn nad Odrą

 

2. a/a

 

Do wiadomości

  1. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie

Ul. Jagiellońska 32

70-382 Szczecin

  1. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myśliborzu

Ul. Spokojna 13

74-300 Myślibórz

 

 


Załącznik

do decyzji OŚ-DŚ.III.7224/40/2010

z dnia 13.09.2010 r.

 

Charakterystyka przedsięwzięcia

Planowane przedsięwzięcie polegać będzie na budowie obiektu magazynowo -produkcyjno - warsztatowego o powierzchni 1500 m2 oraz wiaty magazynowej o powierzchni 1000 m2 na działce 240/1 o powierzchni 1 ha w m. Kaleńsko, gmina Boleszkowice.

Obiekty będą wykorzystywane jako magazyny części do pojazdów mechanicznych oraz do urządzeń i maszyn wykorzystywanych w istniejącym już zakładzie. W obiektach tych planuje się również produkcję pogłębiarek z gotowych części dostarczanych przez innych przedsiębiorców. W obiektach tych planuje się również wykonywanie bieżących remontów i napraw maszyn i urządzeń wykorzystywanych w przedsiębiorstwie.

Szacunkowe zapotrzebowanie dobowe wynosić będzie:

- woda ok. 2 m3,

- paliwa płynne ok. 50 l,

- energia elektryczna ok. 40 kw;

Przy pracach związanych z produkcją pogłębiarek wykorzystywana będzie również suwnica do przenoszenia ciężkich elementów oraz typowe dla tego typu miejsc, prace spawalnicze, szlifierskie i tokarskie.

Inwestor zagwarantował prawidłową gospodarkę odpadami, poprzez:

- gromadzenie ścieków bytowych w bezodpływowym zbiorniku na nieczystości ciekłe,

- gromadzenie ścieków technologicznych, w tym smarów i olejów, w przeznaczonych do tego typu pojemnikach oraz ich odbiór i utylizację przez uprawnione podmioty,

- odprowadzenie wód opadowych z dachów specjalną siecią odpływów pod powierzchnię ziemi do miejsca wypełnionego żwirem i nadziarnem w celu ich wchłonięcia,

- odprowadzenie do specjalnych filtrów, zbudowanych pod powierzchnią ziemi, wód opadowych pochodzących z zanieczyszczonych powierzchni utwardzonych,

- selektywne gromadzenie w przeznaczonych do tego typu pojemnikach pozostałych odpadów komunalnych;

 

 

Sporządził: Marcin Lazer

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marcin Lazer 15-09-2010 10:03:37
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Marcin Lazer 08-09-2010
Ostatnia aktualizacja: Marcin Lazer 15-09-2010 10:05:28